banner-image
Informace k nástupu do ZŠ a MŠ od 12. dubna 2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ

OD 12. DUBNA 2021

     V pondělí 12. dubna 2021 bychom se měli vrátit zpět do školy a školky (pouze předškoláci). Od 12. dubna 2021 je školám a školským zařízením uložena povinnost testovat děti, žáky 2x týdně Ag testy. Budeme používat neinvazivní Ag testy (testy LEPU), které nám dodá MŠMT prostřednictvím krajských úřadů a ORP. Povinnost testování neznamená nenosit roušky, popř. respirátory. Povinností všech žáků a žákyň je nosit ochranu úst a nosu po celou dobu, kdy se nachází ve škole. Děti v MŠ tuto povinnost nemají. Roušku (jednorázová chirurgická rouška, nanorouška), respirátor (respirátor nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) včetně filtrační účinnosti alespoň 95% dle příslušných norem, např. FFPP2/KN 95, dále jen respirátor) mohou sundat pouze při tzv. samoodběru, při svačení, pití a při obědě. Dejte, prosím, svým dětem dvě roušky/respirátory na den (jedna na výuku, druhá do družiny). Pedagogičtí zaměstnanci a ostatní zaměstnanci mají povinnost nosit respirátory po celou dobu pobytu v budově školy.

     Testování je povinné a bude probíhat vždy v pondělí a ve čtvrtek na začátku vyučování. Je potřeba, aby se žáci a žákyně z obou tříd vůbec nepotkali. Žáci a žákyně z 1. a 2. ročníku (I. třída – Pavla Havlová) musí přijít v 8:00 přímo do šatny, kde se přezují a převléknou a odchází do své třídy. Zde vyčkají na pokyny paní učitelky (roušky, respirátory mají nasazené). Žáci a žákyně 3., 4., 5. ročníku (II. třída – Jaromír Vadinský) musí přijít v 8:10 přímo do šatny, kde se převléknou a přezují a pokračují do své třídy. Zde čekají na pokyny pana učitele (roušky, respirátory mají nasazené). Pokud žák nebo žákyně nenastoupí v pondělí, bude testován v den nástupu. Pokud se nebude žák/žákyně účastnit testování na COVID-19, nebude mu/ji umožněn přístup do školy. K testování se může dostavit dítě, žák školy pouze tehdy, pokud nemá příznaky infekčního virového onemocnění (viz příloha „seznam příznaků“).

Samotné testování bude probíhat ve třídě v několika krocích (viz příloha „instruktazni-letak-lepu“, instruktážní video https://www.youtube.com/watch?v=Ls0nrA-Oe20). Prosíme Vás, projděte jednotlivé kroky se svými dětmi. Jedná se o tzv. samoodběr a není nutná asistence třetí osoby. Testování se neprovádí u žáků, kteří prodělali COVID-19 a byli v izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí žák prokazatelně doložit v den nástupu do školy (Potvrzení od lékaře, lékařská zpráva, zpráva z laboratoře v listinné či elektronické podobě atp.).

     V případě, že bude mít žák test v pondělí pozitivní, odchází domů (v doprovodu zákonného zástupce). Dále postupuje dle pravidel COVID-19. Pokud se objeví pozitivní test ve skupině testovaných ve čtvrtek, musí celá skupina žáků, kteří byli s pozitivně testovaným v kontaktu v rámci vyučování (vč. školní družiny) v některý z předchozích 2 dnů, domů. Dále se pak řídí pravidly COVID-19. Takto se bude postupovat při každém dalším testování (viz příloha „diagram testování“). Obdobně to platí i pro pedagogické zaměstnance. Pokud bude učitel schopný distanční výuky, bude distanční výuka probíhat (jako doposud).

     Školní družina bude rozdělena do dvou oddělení podle tříd, ve kterých se učí, tzn. 1. oddělení (1., 2. ročník) a 2. oddělení (3., 4., 5. ročník). Ranní družina se v důsledku zachování obou neměnných skupin a testování na COVID-19 ruší do odvolání. Odpolední družina bude probíhat v obvyklém režimu do 16:00.

     Zde můžete najít další podrobné informace: https://testovani.edu.cz/ a zde: https://testovani.edu.cz/pro-rodice. Další informace najdete v příloze tohoto článku. Pokud budete mít jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat na skola@zsamsnoutonice.cz nebo na tel. 777 943 315, 601 001 200.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *